Tesla hisselerinde Eylül 2020'den bu yana en sert düşüş

İlişkili Haberler ABD Hazine Bakanı Yellen'dan "Bitcoin" uyarısı Bitcoin zirvenin ardından düşüşe geçti Tesla araba satarak kazandığından fazlasını Bitcoin ile kazandı Elon Musk, Tesla hisselerinde pazartesi günü yaşanan düşüş sonrasında .

Tesla hisselerinde Eylül 2020'den bu yana en sert düşüş
23 Şubat 2021 - 12:19

İlişkili Haberler

ABD Hazine Bakanı Yellen'dan

ABD Hazine Bakanı Yellen'dan "Bitcoin" uyarısı

Bitcoin zirvenin ardından düşüşe geçti

Bitcoin zirvenin ardından düşüşe geçti

Tesla araba satarak kazandığından fazlasını Bitcoin ile kazandı

Tesla araba satarak kazandığından fazlasını Bitcoin ile kazandı

Elon Musk, Tesla hisselerinde pazartesi günü yaşanan düşüş sonrasında 15,2 milyar dolar kaybederek dünyanın en zengin insanları sıralamasında ikinci sıraya geriledi.

Eylül ayından sonraki en büyük düşüşünü yaşayan Tesla, daha önce bilançosuna 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin eklemişti. Analistlerin değerlendirmelerine göre hisselerdeki düşüş, Musk'ın haftasonu Bitcoin ve Ethereum'un değerinin üzerinde olduğunu söylemesinden kaynaklandı.

CNBC'de yer alan habere göre, Tesla hisseleri pazartesi günü yüzde 8,55 oranında değer kaybetti. Böylelikle yüzde 10,34 oranında kapandığı 23 Eylül 2020'den bu yana en büyük düşüş görüldü.

Musk pazartesi günü Twitter'dan yaptığı bir paylaşımda ise şirketin Model Y SUV aracının rafa kaldırıldığını söylemişti.

Elon Musk, hisselerdeki düşüş sonrasında Bloomberg Milyarderler Endeksi'nde birinci sırayı Jeff Bezos'a bıraktı. İki milyarder Ocak ayından bu yana birincilik koltuğunu birbirinden alıp geri veriyor. Ocak ayına kadar Jeff Bezos birinciliği 3 yıldır aralıksız elinde tutuyordu.

Bitcoin'de dün yüzde 10'u aşan düşüşlerin de Tesla hisselerinin gerilemesinde etkili olmuş olabileceği düşünülüyor.

Wedbush Securities şirketi analisti Daniel Ives, hafta sonu yaptığı açıklamada, şirketin 2020'nin tamamında Bitcoin yatırımlarından elde ettiği kârın, elektrikli araç satışından daha çok olduğunu belirtti.

VİDEO: BİTCOİN'DE YÜKSELİŞ SÜRER Mİ?

NTV Google News'e abone ol
Gelişmelerden zamanında haberdar olmak istiyor musunuz? Google News’te NTV'ye abone olun.
Abone Ol

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum