Galatasaray'da zemin krizi bir ayrılık daha getirdi

Galatasaray'da kriz dönüşen stat zemininin bozukluğu, Belhanda'dan sonra bir ayrılığa daha neden oldu.

Galatasaray'da zemin krizi bir ayrılık daha getirdi
17 Mart 2021 - 22:35
Galatasaray'da kriz dönüşen stat zemininin bozukluğu, Belhanda'dan sonra bir ayrılığa daha neden oldu.

Süper Lig’in 25. haftasında Galatasaray’ın sahasında Kasımpaşa ile oynadığı karşılaşmada yaşanan ve sonrasında da devam eden zemin krizi, Stat İşletme Direktörü Murat Ersoy’un görevinin son verilmesine neden oldu. Yoğun kar yağışının olduğu 14 Şubat 2021 tarihinde oynanan maçta brandaların erken açılması nedeniyle zeminin bozulmasına, son oynanan Demir Grup Sivasspor maçına kadar da düzelmemesine neden olmuştu.

Bozuk zemin nedeniyle Faslı yıldız Younes Belhanda’nın Sivasspor maçının ardından yaptığı “Böyle saha koşullarında geri dönüş yapmak hayli zor… Galatasaray yöneticileri bir çözüm bulmalı. Twitter’da, Instagram’da kendine bakacağına, medyaya bakacaklarına statla ilgilensinler” demiş, bu sözlerinin ardından sözleşmesi feshedilmişti.

Özür dilemişti

Sivasspor maçı sonrası bozulan zemin ile ilgili açıklama yapan Stat İşletme Direktörü Murat Ersoy ise “Sözlerime bir özür ile başlamak zorundayım. Dün akşam Galatasaray’ın, böyle bir zeminde maçı tamamlaması bizim açımızdan kabul edilebilir bir şey değil. Bunun için tüm Galatasaray camiasından özür diliyoruz” demişti. Ancak bu özür, Murat Ersoy’un görevine devam etmesine yeterli olmadı.

Galatasaray Kulübü, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Murat Ersoy ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Stat İşletme Direktörlüğü Hakkında Bilgilendirme pic.twitter.com/6Hzs2Unv0E

— Galatasaray Spor Kulübü (@GalatasaraySK) March 17, 2021

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum